10 otázek pro Martina Hübnera

01.03.2019 redakce
1. Představte se nám, prosím
Auty a vším kolem nich se zabývám několik let. V počátcích od jejich správy ve firmě, po zkušenosti s nákupem, prodejem a poradenstvím.. Čas plynul, a přišlo rozhodnutí založit vlastní činnost a tou je - kontrolaojetychaut.cz Ta je zaměřena na poradenství při koupi ojetých vozů. Jednoduše - když si sami netroufnete na nákup ojetého auta, jsem tu pro Vás. Pomohu Vám s konzultací, výběrem, osobní kontrolou auta přímo u prodejce – následně i na servisu. O autě dostanete velmi podrobný zápis z provedené kontroly, zda auto prodělalo vážnou nehodu nebo se jednalo jen o lehkou opravu lakováním. Součástí je i předběžný rozpočet nákladů pro odstranění zjištěných nedostatků. Před tím, než byste se pro auto vydali, budete o něm vědět maximum informací.

2. Jaké vozidlo používáte v současné době a jak jste s ním spokojený?
Momentálně jezdím v Passatu. Mám pro koncernové vozy trochu slabost, vyhovuje mi jejich ovládání a jízdní vlastnosti.. Ovládací prvky jsou tam kde bych je čekal, údržbou a servisem nejsou nijak mimo. Celkově od auta dostávám co bych tak nějak v této třídě čekal.

3. Kolikátý je to Váš vůz a na jaké auto vzpomínáte nejraději?
Aut které jsem mohl vyzkoušet, bylo víc. Rád vzpomínám na svoje začátky ve Škoda 105?! A naopak, některé ´´prémiovky´´ mi vůbec nenadchly.. (pak si říkám co na tom za ty peníze je?) Hodně mi bavil třeba Passat 1.8T, oceňoval jsem jeho dynamiku.. fakt to jelo! Audi A6, super!

4. Kupoval jste někdy auto v/ze zahraničí, jaké jsou Vaše zkušenosti?
Ano, mile mě překvapila vstřícnost prodejce v DE. Pravda, byl to spíš autosalon. Tehdy jsem řešil MB a chtěl jsem si být jistý, že moje cesta nebude úplně zbytečná. Byl jsem trochu náročný a proto jsem chtěl spoustu fotek.. Prodejce byl ale profesionál….. poslal vždy, o co jsem ho požádal.

5. Jaké je Vaše auto snů?
Takových "auto snů" mám spousty, ale nic červenýho a placatýho tam není.. i když to svoje kouzlo určitě má. Ve snáři mám i youngtimery. Lancia Delta Integrale HF? Tu bych potřeboval.. Teď bych třeba nepohrdnul MB třídy V. To bych potřeboval zase pro rodinu a do práce bych potřeboval třeba nové Audi A6.. Tak to vidíte.. snů je dost!

6. Trávíte za volantem mnoho času, jaký je Váš názor na ostatní řidiče a dopravu celkově?
Ano na cestách strávím nějaký čas a dost podivného i potkám. Hodně zvažuji i pořízení kamery. Dnes je doprava rychlá a mnohem komfortnější než dřív. Myslím, že každý by si měl ale nejdříve sáhnout do svého svědomí, zamést si před svým prahem, jestli jeho manévry na silnicí jsou vždy takové, že se nad nimi nikdo nepozastaví. Pak pojďme hodnotit ty ostatní. Respektujme se, počítejme s tím, že manévry druhých zrovna nevyjdou a mějme na tu situaci vždy záložní plán – pokud to jde. Jako nejnebezpečnější hodnotím psaní SMS zpráv za jízdy..

7. Co si myslíte o elektromobilech a jejich budoucnosti?
U mě mají palec nahoru! Je vše na začátku, ale budoucnost v nich bude. Jen to nabíjení z paneláku asi zatím nebude úplně nic moc. Hodně oceňuji možnost parkování v zónách.. dokud ho tedy nezatrhnou.

8. Chybí anebo přebývá Vám v dnešních vozech nějaká funkce?
Ono těch "kazítek" je v autech opravdu dost a věřte mi, bude jich víc.. Vztekám se na nad START/STOP neustále. Hold už na to mám takové naučené úkony.. odemknout, nastartovat a stisknout ono tlačítko.. Že by ikonka při regeneraci DPF mohla svítit? Nemohla, výrobci ví proč… Hold EU a její normy jsou neúprosné. Na druhou stranu bezpečnostní systémy a komfort jde strmě nahoru a to je zase dobře.

9. Při výběru svého nového vozu by jste dal přednost novému vozu nebo ojetému?
Nové auto bych upřednostňoval ve chvíli, kdy se vyplatí si ho koupit na firmu díky daňovému zvýhodnění.. Jinak bych volil asi jedno nebo dvouleté auto.

10. Jaké je Vaše životní moto?
Být ve správný čas na správném místě.
 
 
auta360.cz
Provozovatel:
AutoDetect s.r.o.
Hornokrčská 1947/2 140 00 Praha 4
IČ: 04809572
DIČ: CZ04809572
redakce@auta360.cz
Getrun
(c) auta360.cz | realizace 3Nicom